Kamera güvenlik sistemlerinde Kayıt cihazı ve kamera ana ekipman olarak kabul edilir. Peki, Kayıt Cihazı Olmadan Kamera Çalışır Mı? Kayıt cihazına ihtiyaç duymadan, kamera üzerine taktığınız SD Card ile kayıt almanız mümkündür. Bu kameralar kablosuz wifi kameralar olarak adlandırılır ve kayıt cihazı gereksinimi olmadan çalışma prensibine sahiptirler.

Kablosuz kameraların en büyük avantajı kablo, kayıt cihazı, trafo, bağlantı uçları, kablo bağlama-çekme gibi uğraşlar olmadan çalışabilmeleridir. Sadece kamerayı satın alıp, telefonlarımıza taktığımız hafıza kartlarından temin etmeniz yeterlidir. Kayıt cihazı olmadan çalışan bu kameralar internetsiz ortamda kendi içerisindeki hafıza kartına kayıt yapar. İnternetsiz ortamlarda da kullanıma olanak sağlayan yazılıma sahiptirler. İnternet olduğu takdirde istenilen her yerden uzaktan izleme yapabildiğiniz bu kameralarda görüntü kaliteleri ve dahili hoparlör ile ses alıp, ses gönderme özelliklerine de sahiptirler. Genellikle bebek kamerası olarak isimlendirilmelerine rağmen ofis ortamları, ev güvenliği, bakıcı kamerası, dış ortamlarda, iş yerlerinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Hem iç mekan, hem dış mekan çeşitleri ile geniş ürün yelpazesine sahip Besta Güvenlik firmasına Kablosuz güvenlik kameraları ihtiyaçlarınız için göz atabilirsiniz.

Besta Güvenliği ziyaret ederek çeşitli kablosuz kamera modellerini inceleyebilir uzman kadrosundan destek alabilirsiniz.

Kayıt Cihazı Olmadan Kamera Çalışır Mı?