Güvenlik kameraları sektöründe en çok tercih edilen En Kaliteli Güvenlik Kamerası markası incelemelerimizi sizler için araştırdık. Güvenlik kameraları markalarını araştırırken en çok dikkat ettiğimiz konularda: ürünlerin kalitesi, fiyatı, firmanın güvenirliği ve sunduğu hizmetler oldu. Aynı zamanda güvenlik kamerası alırken nelere dikkat edeceğinizi araştırmamızda inceledik ve kısaca yazımızda derledik.

Güvenlik kamera sistemi alırken dikkat edilen en önemli konular:

*Çözünürlük (720P/1080P/1440P)

*Gece görüşüne sahip olması

*led kalitesi (IR Led/Atom Led/SMD Led/Array Led)

*Hava olaylarına uygunluğu (İP66, İP68)

*Kayıt kalitesi (720P Kayıt, 1080P kayıt)

*Kaydın hard diskte tutulduğu süre (7gün, 15gün)

*Lensin açısı (2.8mm, 3.6mm)

*Kalitesi, kameranın markası ve markanın sunduğu güvenirlik

*Kalitesi sayesinde uzun ömürlü çalışması

1-Besta Marka Kamera ve Kamera Güvenlik Sistemi

Kamera markaları arasında son yıllarda en iyi kamera markaları listelerinin başını çekmekte olan Besta Markası piyasaya damgasını vurmuş durumda. Yaptıkları ürün geliştirme ve arge çalışmalarıyla son dönemin en kaliteli kameralarını üretip bu kameraları uygun fiyatlara satışa sunmaktadırlar. Geniş ürün yelpazesi olan bu markanın, her özellikte kameraları mevcuttur. Motorizeden, varifocal kameraya, starlight teknolojisinden ptz ve speed dome kameralara kadar her çeşit kamerayı her bütçeye uygun fiyatlandırma politikalarıyla piyasaya sunmuşlardır. Kamera sistemleri kurmak istediğinizde herkesin aradığı ilk özellik gece görüşü ve gece görüşünün kalitesidir. Besta marka kameraların tüm modellerinde gece görüş mevcuttur. Her bir kameraya uygun led seçimi yaparak tüm kamera modellerinde gece görüşü özelliğini kullanmaktadırlar. Kameralarının bu kadar çok tercih edilme nedenini ve kaliteli olmasını; üretim bandının en başından en sonuna kadar her bir kameranın sürekli kalite kontrol ekibi tarafından incellendiğine ve üretim ağının her bir ayağındaki işlemleri titizlikle ve özenle ekipleri tarafından yapıldığına bağlıyorlar. Böylece her kamera üretim bandında birden fazla kontrol edildiği için hata payını azalttıklarını ve ortaya sorunsuz ve kaliteli ürünler çıkarttıklarını söyleyebiliriz. Kaliteyi misyon uygun fiyatı vizyon olarak belirleyen marka, teknolojideki yenilikleri takip eden, yeniliklere açık bir marka olduğunu yıllardır bizlere göstermektedir. Önümüzdeki günlerde de yeni ve farklı özelliklere sahip kameralarının üretimden çıkıp piyasaya sürüleceğinin sinyallerini şimdiden aldığımızı söyleyebiliriz.

2-Samsung Marka Güvenlik Kameraları

Listemizin 2. En iyi markalar sıralamasında samsung marka güvenlik kameraları yer almaktadır. Bu markada da besta marka kameralar gibi kaliteli ve yüksek çözünürlüklü kamera modelleri mevcuttur. Her ihtiyacınıza uygun kamera bulabilseniz de, bu markada ürün çeşitliliği çok fazla değildir. Az ve öz üretim yapan samsung, bilindiği gibi daha çok telefon modelleri konusunda gelişmiş bir teknolojiye sahiplerdir. Piyasada en kaliteli kamera markaları arasında olmasına rağmen yine de satış hızı besta marka kameralar kadar çok değildir. Nedeni ise hem ürün çeşitliliğinin az olması hemde samsung markanın global bir değere sahip olmasıdır. Marka değeri sebebiyle fiyatlandırması piyasa ortalamasının çok üstündedir. Her ne kadar fiyatları pahalı da olsa bu markamın kameraları kaliteli ve uzun ömürlüdür.

3-Dahua Marka Güvenlik Kameraları

Listeminizin 3. En iyi kamera markası da Dahua marka kameralardır. Bu markada da beklentinizi karşılayacak derecede kaliteli kamera modellerine sahiptir. Üretim konusunda özenle ve titizlikle çalışmaları devam etmekte olan markanın, ürün çeşitliliği yeterli seviyededir. H265, h264 standartlarına uygun ip ve ahd kamera modellerine sahip olan marka piyasada çok tercih edilen markalardan biri olmasına rağmen yine de fiyatlandırma politikaları biraz yüksektir. Kalitesine ve marka değerine bakıldığında bu kameralarda ülkemizde tüketiciye gereksiz yere pahalı satılmaktadır ve bu yüzden son kullanıcılar için ilk tercih sırasında yer almamaktadır.

En İyi Kamera Markalarında Aranılan Özellikler

*Kaliteli olmasının yanında işçiliğinin de iyi olması

*Doğa olaylarına karşın dayanıklı olması (bullet kameralarda waterproof özellik)

*Satın alınan üründe bir sorun ile karşılaşıldığında üreticinin onarım maliyetlerini karşılaması veya birebir ürün ile değişimi sorunsuz onaylaması

*Yeni ürünler çıkarması ve teknolojiyi yakından takip etmesi

*Gece görüşü özelliklerinin en üst seviyede olması

*Profesyonel teknik servis ekibi

*Kamera sistemlerinin kurulum ve montaj kolaylığı

*Kameraların içerisinde kullanılan ekipmanların yansıma,parlama gibi sorunları yaşatmaması adına kaliteli olması

*Yedek parça ve hızlı çözüm olanakları

Sonuç: Kamera markaları arasında en iyi olanları sizler için yazımızda derledik. Güvenlik kameraları hırsıza, tehdide ve olası bir olumsuz duruma karşın güvenliğimizi sağlamak için kurulan sistemlerdir. Dünyamızda teknolojinin ilerlemesi ile birlikte güvenlik kameraları da bir ihtiyaç haline gelmiştir. Güvenliğimizi sağlayan bu sistemlerinde sorunsuz çalışması ve uzun ömürlü olması önem arz etmektedir. Tüm bu markaların araştırmasını yaptığımızda Besta marka kameralar hem kalitesiyle hemde uygun fiyatlarıyla en iyi seçenek olmaktadır. Son olarak; Kaliteli ve uygun fiyatlı güvenlik sistemleri tercih etmemize yardımcı olacak bu yazımız umarım sizlere fayda sağlar.

En Kaliteli güvenlik Kamerası Markası