Güvenlik kameralarında sabit ip olmadan uzaktan izleme yapabilmekteyken bize en çok gelen sorulardan birisi ” İnternetsiz Kamera İzlenir Mi? ” olmaktadır. Gelişen teknoloji ile sabit ip gerektirmeden uzaktan izleme yapabilmekteyken, internetin olmadığı ortamda kurulu güvenlik sisteminiz var ise maalesef uzaktan izleme yapamamaktasınız.

Kameralar ister ip, ister ahd, ister kablosuz olsun uzaktan izleme yapmak istiyorsanız internetinizin olması gerekmektedir. Kamera ile aynı ortamdayken, kameralara bağlanıp anlık ve geriye dönük izleme yapma imkanınız bulunmaktadır. Peki internetim yok, kamera sistemi kurmak istiyorum ve sürekli kayıt alsın istiyorum diyorsanız; kayıt cihazları zaten sürekli olarak kayıt almaktadır. Siz kayıt cihazını monitöre bağlayarak kayıtları izleyebilirsiniz. Kayıt cihazlarının içerisine takılacak olan hard disk sayesinde sürekli olarak kayıt alabilmektelerdir.

Kurulu sistemin bulunduğu ortamda uzaktan izleme yapılabilmesi için internet olması şarttır. İnternet olmadan güvenlik sisteminizi uzaktan izlemeniz ne yazık ki mümkün değilidr.

İnternetsiz Kamera İzlenir Mi?